“… Primarna misija Tuckera Carlsona je dijagnosticirati ono što uzrokuje pad osnovne građevne jedinice bilo kojeg društva: obitelji. Prvo, važno je razumjeti način na koji se naše društvo promijenilo u prošlom stoljeću. Ono se razvilo u korist kognitivno darovitih koji razvijaju složene sustave koji čine osnovne potrepštine pristupačnima. Praćenjem rapidnih inovacija proteklih desetljeća, značajan dio populacije postao je intelektualno nesposoban ispuniti zahtjeve tih novih industrija. Kroz povijest, nekakva posebna inteligencija nije vam davala posebne povlastice. Uglavnom su svi imali mogućnosti podržavati svoje obitelji radeći u tvornicama, poljoprivredi ili fizičkim radom. Danas, rapidno širenje tehnoloških sektora u ekonomiji zahtijeva od ljudi da se bore sa složenim sustavima, bilo da se radi o kognitivno zahtjevnima poput programiranja ili matematičko intenzivnim poput računovodstva.
Shapirova obrana kapitalističkog sustava kakav trenutačno jest, odražava argumente koje je Steven Pinker iznio u svojim knjigama “Bolji anđeli naše prirode” i “Prosvjetiteljstvo danas”. Sam Pinker se u velikoj mjeri oslanja na podatke iz Human Progressa, koji dokumentiraju masivne dobitke ostvarene u zapanjujuće kratkom razdoblju — poput smanjenja globalnog siromaštva na samo 10%, da ne spominjemo strmoglavi pad nasilja — kako kod kuće, tako i u ratu. To su stvarni dobici, a ne trivijalni. Ako suzimo naš fokus na Zapad, shvaćamo da čak i oni koji se nalaze ispod linije siromaštva imaju luksuz kakav su pred nešto više od jednog stoljeća imali samo članovi kraljevskih obitelji. No, netko poput Tuckera tvrdi da je to manje važna metrika. Primarni cilj, tvrdi, ne bi trebao biti ekonomski rast, već zaštita zajednice.”
Tijekom posljednjih nekoliko tjedana, klimatski aktivisti u Britaniji blokirali su autoceste (jer automobili ispuštaju ugljični…
U svojoj Proklamaciji o Danu autohtonih naroda 2022. godine, koji progresivna ljevica nastoji učiniti saveznim…
Suncokreti Vincenta van Gogha bilježe rijedak trenutak optimizma u inače problematičnom životu. U veljači 1888.…
Ovo je vjerojatno najlakša kolumna koju sam ikad napisao. Toliko je jednostavno zamisliti kakva bi…
Na ulicama Londona izbilo je nešto poput klasnog rata. S jedne strane, stoje radni ljudi…
Znanost se, u osnovi, može definirati kao otvorenost uma. Izvorna znanstvena praksa, ona koja je…