Zakonska zabrana jedenja pasa i mačaka u Velikoj Britaniji blokirana je iz straha da bi mogla uvrijediti ljude iz zemalja jugoistočne Azije.
Da, stvarno.
Nakon što je sastavljen nacrt zakona kojim bi se posjedovanje psećeg i mačjeg mesa u Velikoj Britaniji stavilo izvan zakona, umiješali su se državni službenici kako bi spriječili taj potez.
Torijevskom zastupniku Gilesu Watlingu kasnije je rečeno da je glavni razlog zbog kojeg je Ministarstvo pravosuđa blokiralo zakon strah da će se diktiranje drugim zemljama što mogu jesti smatrati “kulturno neosjetljivim”, unatoč činjenice da ne bi imao nikakvog utjecaja na zemlje jugoistočne Azije u kojima se konzumira spomenuto meso.
“Psi su naši kućni ljubimci. Mi ih ne jedemo i to je vrlo važna poruka koju trebamo poslati ostatku svijeta”, rekao je Watling.
“To nije kulturno neosjetljivo jer im mi ne govorimo što da rade — mi im samo govorimo što mi radimo”, dodao je, napominjući da je ostao “iznenađen” prigovorom Ministarstva.
Svake godine zakolje se i pojede oko 30 milijuna psa u Kini, na Filipinima, u Indoneziji, Tajlandu, Laosu, Vijetnamu i Kambodži. Mnogi se živi oderu i trpe strašna mučenja.
Progresivci tvrde da je svaka kultura jednaka i da ne bismo trebali osuđivati.
Ja govorim da su neke kulture bolje od drugih.
Što vi mislite?
Tijekom posljednjih nekoliko tjedana, klimatski aktivisti u Britaniji blokirali su autoceste (jer automobili ispuštaju ugljični…
U svojoj Proklamaciji o Danu autohtonih naroda 2022. godine, koji progresivna ljevica nastoji učiniti saveznim…
Suncokreti Vincenta van Gogha bilježe rijedak trenutak optimizma u inače problematičnom životu. U veljači 1888.…
Ovo je vjerojatno najlakša kolumna koju sam ikad napisao. Toliko je jednostavno zamisliti kakva bi…
Na ulicama Londona izbilo je nešto poput klasnog rata. S jedne strane, stoje radni ljudi…
Znanost se, u osnovi, može definirati kao otvorenost uma. Izvorna znanstvena praksa, ona koja je…