David Horowitz: “Kako progresivci koriste rasu kao oružje protiv Amerike”

David Horowitz

Civilizacije umiru kada prestanu vjerovati u sebe. One gube volju da se obrane i s time gube volju za preživljavanjem.

Amerika se nalazi pod napadom, iznutra i izvana, od strane sekularnih i religijskih sila, a glavno oružje sekularnih neprijatelja Amerike je rasa. Amerika se danas gotovo rutinski naziva nacijom “bijele supremacije”. Neposredno prije nego što je postao američkim predsjednikom, Barack Obama rekao je da se “nalazimo samo pet dana prije nego što ćemo iz temelja promijeniti Sjedinjene Američke Države”, što je vrlo radikalna izjava. Nakon što je postao predsjednik, Obama je rekao da je rasizam u američkom DNA i da se prenosi generacijama. To je u potpunosti suprotno od istine. Istina je da je SLOBODA u američkom DNA, individualna sloboda.

Ropstvo je postajalo tri tisuće godina u svakom ljudskom društvu na kugli zemaljskoj, sve dok skupina bijelih kršćana u Engleskoj i Americi, predvođena Wilberforceom i Thomasom Jeffersonom, nije proglasila ropstvo nemoralnim. Nitko do tog trenutka nije rekao da je nemoralno. Ropstvo je postojalo u Africi tisuću godina prije nego što je bijeli čovjek ikad stupio na njezino tlo. Oni [robovi] su kupljeni od strane Engleza koji su ih doveli u Sjevernu Ameriku. Ali kada su jednom Sjedinjene Države bile stvorene, sa svojom deklaracijom da su “svi ljudi stvoreni jednakima i imaju pravo na slobodu”, nakon samo jedne generacije Amerikanci su odlučili ukinuti ropstvo, što je koštalo života tristo pedeset tisuća vojnika Unije.

Američki rodni list proglašava da je svako ljudsko biće stvoreno od Boga jednako i ima pravo na slobodu. Takav proglas je bez presedana u pet tisuća godina prethodno zabilježene ljudske povijesti. To je ono što je Ameriku učinilo svjetionikom slobode u svijetu. To je Americi omogućilo da predvodi svijet u ukidanju ropstva, u pobjedi protiv rasističkih sila njemačkog Reicha u Drugom svjetskom ratu i ono što je navelo najvećeg predsjednika [Lincolna] da Ameriku nazove “posljednjom najboljom nadom za čovječanstvo”.

Institucionalni rasizam, ako je postojao, je ljevičarska fikcija. Platforma Demokratske stranke, koja podupire taj anti-američki mit stalnim spominjanjem institucionalnog i sustavnog rasizma u našem društvu, negira činjenicu da je pokret za građanska prava, bilo da je to Zakon o građanskim pravima iz ’64. ili ’65., zabranio institucionalni rasizam. Ljevica sve izobličava kroz tu rasnu prizmu. Politika identiteta dijeli svijet na temelju boje kože. To je u potpunosti nelogična konstrukcija. Nema smisla u izrazu “ljudi od boje”, osim ako se ne želi stvoriti ogromna grupa koja je potlačena, marginalizirana i nezastupljena, a bijeli ljudi su oni koji su loši. To je politika anti-Amerikanizma današnjice. To je politika pokreta koji želi iz temelja transformirati ovu zemlju, ili drugim riječima uništiti ovo društvo koje imamo i zamijeniti ga kolektivističkim društvom.

Jedan od tih indikatora je čovjek kojeg George Packer iz Atlantica naziva najutjecajnijim američkim piscom današnjice: Ta-Nehisi Coates, bijesni mrzitelj Amerike i rasista. Ta-Nehisi Coates je rekao da je temeljno načelo Amerike “bijela supremacija” i da nije siguran hoće li Amerika ikad prestati biti društvo bijele supremacije.

Američka ideja individualnih sloboda, individualne odgovornosti je najoslobađajuća politička ideja u povijesti čovječanstva. Ona je oslobodila robove koje su porobili afrički kraljevi u Africi. Ona je okončalo ropstvo, što je pokrenulo revoluciju za građanska prava, nevjerojatnu transformaciju našeg društva. Te ideje je Demokratska stranka, uz pomoć političke ljevice, odlučila uništiti.

Ako će politika Demokratske stranke prevladati, ova nacija će izvršiti samoubojstvo.